Згідно з відгуками, в дерев’яних будинках живуть щасливі люди. Річ у тім, що дерев’яні матеріали створюють приємне середовище для проживання з точки зору вологості та акустики, а також сприяють зниженню рівня стресу.
Деревина може поглинати вологість в залежності від навколишнього середовища та температури повітря. Це покращує внутрішній клімат дерев’яних будинків. Дослідження різних деревних порід свідчать про те, що сосна, яка є м’якою деревиною, володіє кращими можливостями по абсорбації та вивільненню вологи.
У сосни є інші цікаві характеристики з точки зору будівництва і проживання. Масла та зв’язувальні речовини (лігнін) в сосні володіють антибактеріальними властивостями, вони зменшують утворення токсичних сполук, які виділяються бактеріями та пліснявіють в повітрі.
Масла та інші летючі органічні сполуки в сосні також мають переваги Дослідження показують, що, наприклад, скипидар може справити позитивний вплив на імунологію.
Школярі в дерев’яних будівлях відчувають менше стресу, менше конфліктів та краще концентруються. Це результати досліджень Інституту людського дослідження, в якому порівнювалися два класи: один, розташований в приміщенні, стіни якого були обшиті дерев’яними матеріалами, а інший в різних місцях.
Дерев'яні інтер'єри створюють приємну акустичну середу. Звуки можна схарактеризувати як «м'якші», ніж в інтер'єрах з використанням інших матеріалів. Дерев'яні інтер'єри також мають заспокійливий вплив на кров'яний тиск та пульс. Крім того, дослідження, проведене в будинках для людей похилого віку, вказує на те, що дерев'яні інтер'єри роблять позитивний вплив на соціальне життя людей похилого віку.
Останнім часом на багатьох ринках зростає використання деревини в будівництві. Бувши поновлюваним і стійким матеріалом, він надає цікаві можливості для будівельної галузі.